(0312) 425 83 11 (Pbx)

Av. Süleyman ÇETİN

1967 yılı Mersin doğumlu olup, Ankara Üniversitesi Hukuk Fakültesi’nden mezundur. Hukuk Fakültesi’nden mezun olduktan sonra, Avukatlık stajını tamamladı. 1990-1991 yılları arasında Adalet Bakanlığı’nda Hakim adayı olarak görev yaptı. 1991 Yılında Türkiye İş Bankası A.Ş Hukuk Müşavirliğinde göreve başladı. 2002 yılında Ankara Barosu Yönetim Kurulu Üyesi seçilmesi üzerine, Bankadaki görevinden ayrılarak kendi Hukuk Bürosunu kurdu.

TBB ve Ankara Barosu’nda İnsan Hakları, Tüketici Hakları, Mesleki sorunlar, Fikri Mülkiyet ve  Rekabet Hukuku, Sosyal Güvenlik, Çevre, Kültür-Sanat, Sosyal-Sportif İlişkilerden Sorumlu Yönetim Kurulu üyesi olarak görev almasının yanı sıra; Ankara’da yerel radyo ve televizyonların teşkilatlanması konusunda çalışmalar içinde yer alarak, Telif hakları ve RTÜK konularındaki hukuksal çalışmalar yapmıştır. RATEF-Radyo Ve Televizyon Yayıncıları Federasyonu Yönetim Kurulu Üyesi olarak görev yapmıştır.

TRT Dış Yayınlar Dairesi Başkanlığı’nda, Türkiye’nin Sesi Radyosu’nda yurt dışındaki vatandaşlarımızın sorunları ile ilgili olarak 2 yıl süre ile “Hukuk Köşesi” adı altında her hafta canlı yayın programları yapmıştır. Aynı radyoda 1 yıl boyunca “Ailemiz” konulu canlı yayınlanan programda Aile Hukuku üzerine çalışmalar yapmıştır. TRT TSR de her cuma saat:14:05 de canlı olarak yayınlanan HUKUK SAATİ adlı programlarını yapmıştır.

Çevre ve Enerji Hukuku alanında konferansların yanısıra yerel ve ulusal yayın yapan birçok radyo-Tv kanalında yüzlerce sunum ve program yapmıştır. Değişik gazete, dergi ve bültenlerde birçok, haber, söyleşi ve makaleleri yayınlanmış olup, yerel radyo ve televizyoncuların yayın organı olan MEDYAKOLİK gazetesinde köşe yazarlığı yapmıştır. Ayrıca ülkemizde hızla yayılmakta olan internet gazeteciliği alanında da köşe yazarlığı yapmaktadır.

Türkiye’nin en önemli “Çevreci” Sivil Toplum Kuruluşlarından birisi olan TEMA VAKFI’nın 1997 yılında Ankara il teşkilatlanmasında görev almıştır. Hukuk Birimi Sorumlusu ve Temsilcisi yardımcısı görevlerinden sonra Ankara İl Temsilcisi olarak seçilmiştir. 1999 yılında 13 ilin (Ankara, Kırıkkale, Yozgat, Çorum, Kırşehir, Nevşehir, Konya, Niğde, Eskişehir, Kütahya, Kastamonu, Kayseri, Sivas) teşkilatlanmasında aktif olarak görev almıştır. Türkiye çapındaki ilk Bölge Temsilcisi olarak 2 yıl boyunca İç Anadolu Bölge Temsilciliği görevini yürütmüştür. Halen Vakıf Danışma Kurulu Üyeliği  ve Hukuk Danışmanlığı görevini sürdürmektedir.

Gazi Üniversitesi/HBVÜ Hacı Bayram Veli Üniversitesi Hukuk Fakültesi ve Adalet Meslek Yüksek Okulu'nda öğretim görevlisi olarak "Avukatlık ve Noterlik Hukuku" dersleri vermektedir. Anadolu Arabulucular Derneği Yönetim Kurulu Üyesi ve Başkan Yardımcısıdır.

Eğitim:

• ANKARA ÜNİVERSİTESİ HUKUK FAKÜLTESİ (1989)
• TÜRKİYE BANKALAR BİRLİĞİ tarafından düzenlenen;
  - REHİN HUKUKU Sertifika Proğramı (1992),
  - SERMAYE PİYASASI HUKUKU Sertifika Proğramı (1993),
  - İŞ HUKUKU Sertifika Proğramı (1994)
• BANKA VE TİCARET HUKUKU ARAŞTIRMA ENSTİTÜSÜ Tarafından düzenlenen Lisans Üstü Eğitim TİCARET HUKUKU Poğramı (1995)
• REKABET KURUMU Tarafından düzenlenen Sertifikalı REKABET HUKUKU eğitim Proğramı (2002)

Mesleki Tecrübe :
• AVUKATLIK STAJI 1989-1990
• ADALET BAKANLIĞI  HAKİM ADAYLIĞI  1990-1991
• TÜRKİYE İŞ BANKASI A.Ş. AVUKATLIĞI  1991-1996
• TÜRKİYE İŞ BANKASI A.Ş. MÜŞAVİRLİĞİ 1996-2003
• TYT  BANK  VE  MARMARA  BANKASI’NIN TASFİYESİNDE GÖREVLENDİRİLME 1993
• TÜRKİYE İŞ BANKASI A.Ş. HİZMET İÇİ EĞİTİMİNDE HUKUKÇU EĞİTMEN  OLARAK GÖREV ALMA  1993-2002
• TÜRKİYE BANKA VE SİGORTA İŞÇİLERİ SENDİKASI BASİSEN İŞYERİ TEMSİLCİLİĞİ 2000-2003
• ANKARA BAROSU BAŞKANLIĞI STAJ KOMİSYONU  EĞİTMENLİĞİ 2001
• ANKARA BAROSU ÇEVRE KOMİSYONU BAŞKANLIĞI 1998-2002
• TÜRKİYE BAROLAR BİRLİĞİ “PARLAMENTO İLE İLİŞKİLER VE MEVZUAT KOMİSYONU” ÜYELİĞİ.
• ANKARA BAROSU YÖNETİM  KURULU ÜYELİĞİ 2002-2004
• ANKARA VALİLİĞİ İNSAN HAKLAR İL KURULU ÜYELİĞİ
• ÇETİN HUKUK BÜROSU 2003

-Türkiye Atletizm Federasyonu Hukuk Kurulu Üyeliği yapmıştır.
-Türkiye Golf Federasyonu Hukuk Müşavirliği (2020-2021)
-EDAC-ENERGY LAW RESEARCH ISTITUE-ENERJİ HUKUKU ARAŞTIRMA ENSTİTÜSÜ HAKEM HEYETİ ÜYESİ
-AVSA AVUKATLIK STAJ AKADEMİSİ Yönetim Kurulu Üyesi

Geri Dön

 

 
  Allright Reserved Çetin Hukuk Bürosu © Powered By AvukatPlus.com